Facebook Arkadaş Ekleme Butonu Açma/Kapatma

Cümleten selam arkadaşlar,

Blog’a yeni yeni faydalı konular eklemeye çalışıyorum zaman buldukça, tabi birazda sizlerden gelen mailler doğrultusunda yazılar yazıyorum, bir başka konu olan facebook arkadaş ekleme butonu ile ilgili A’dan Z’ye bütün detayları bu konuda vereceğim sizlere.

Tabi daha önce bu konu ile ilgili yüzlerce hatta binlerce sonuç bulabilirsiniz google’da ancak facebook’un sürekli arayüz tasarımı değiştirmesi fonksiyonları yenilemesi sebebi ile eski bilgiler pek işinize yaramayacaktır.

2013 Mayıs güncellemelerine uygun olarak bugün sizlere ;

  • Facebook Arkadaş Ekleme Butonunu Açma
  • Facebook Arkadaş Ekleme Butonunu Kapatma

Bu iki başlık altında bilgi vereceğim.

İlk olarak ;

Facebook Arkadaş Ekleme Butonu Nasıl Kapatılır ?

Bu işlemi çok basit bir güvenlik konfigrasyonu ile gerçekleştireceğiz.İlk olarak facebook.com adresinden kullanıcı bilgileriniz ile sisteme giriş yapıyoruz.

Ardından üst menüde bulunan sağ üst köşede Ad soyadınızın yanında bulunan kilit iconuna bir kere tıklıyorsunuz ve karşınıza bir ekran çıkacak, Sadece ben şıkkını seçerek size arkadaşlık isteği gönderilmesini engelleyebilirsiniz.Aşağıda ki fotoğrafta blurladığım kısım dışında ki alan yani aşağıda ki fotoğraftan yararlanabilirsiniz ;

 

 

 

facebook-arkadas-eklemeyi-kaldirma

 

 

 

 

 

Facebook Arkadaş Ekleme Butonu Nasıl Açılır ?

Üstte ki fotoğrafta görüldüğü üzre eğer size arkadaşlarınızın arkadaşları istek gönderebilsin istiyorsanız Arkadaşlarımın arkadaşları ‘nı seçebilirsiniz.Eğer herkesin arkadaşlık isteği göndermesine izin vermek istiyorsanız Herkes kısmını seçebilisiniz işlemler bu kadar basit.

Görüşmek dileği ile.

 

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Sponsor

Kauçuk Zemin Kaplama istanbul izmir evden eve nakliyat vito kiralama Konteyner - Kabin